Pivovod

Klikni pro zvětšení

Tak teď se konečně dozvíte, co se skrývá pod tajemným označením "pivovod". Jak je patrno z přiloženého schématu, jedná se o velmi důmyslné zařízení, které zařídí dopravu lahodného chmelového moku ze sudu ve sklepě do kuchyně. Patřičný tlak vzduchu je zajištěn kompresorem a samozřejmě automatickým presostatem, který nedopustí nepatřičné natlakování piva, které by pak nepředstavitelně pěnilo a téměř nešlo natočit. Přestože máme krásné kamenné klenuté stropy a chladné sklepy, tak je pivo cestou vzhůru ještě dochlazováno tzv. suchým chlazením s regulovatelnou teplotou. Pivovod je zakončen v kuchyňské lince nerezovým výčepním stojanem s kohoutem a odkap je řešen hned vedle nerezového dřezu, což znamená skvělé udržování čistoty pod pípou. Pouze ženy, které jdou umývat nádobí, musí dávat bedlivý pozor, aby používaly k mytí nádobí ten správný kohoutek-:).

Stačí si tedy vlastně přikulit plný sud, vše ostatní je již pro Vás připraveno. Do sklepa zavítáte pouze při narážení, neboť hlavní vypínač kompresoru s ukazatelem činnosti a regulace teploty jsou přímo v kuchyni. Podruhé budete muset do sklepa pro prázdný sud (nebo narazit další). Nyní je lepší použít formulaci : Po vyprázdnění posledního sudu zapojíte ve sklepě proplachovací okruh a z kuchyně celý pivodod řádně vypláchnete a uvedete do původního stavu.

V tabulce na závěr této strany jsme se pokusili udělat krátký přehled používaných typů narážecích hlavic a seznam pivovarů, které daný narážecí systém používají. V případě, že některý z narážečů nemáme, a Vy se rozhodnete přivést pivo z tohoto pivovaru, je nutno si půjčit a dovézt tento typ narážeče.

Provoz pivovodu a jeho pravidelná údržba něco stojí a zároveň považujeme tuto naší chloubu jako nadstandardní vybavení, proto jsme se rozhodli zpoplatnit využití tohoto zařízení symbolickým jednorázovým poplatkem, tzv. "ošupným". Jeho výši naleznete v Ceníku.

Na závěr Vám můžeme nabídnout i zajištění piva Gambrinus 10° v 50l sudu, tj. 100 piv. Aktuální cena je 1 200 Kč, platí se přímo v místní restauraci při odběru. Při odběru piva platíte také vratnou zálohu na sud ve výši 700 Kč. Pokud se rozhodnete tímto způsobem si zajistit pivo, potřebujeme znát požadovaný počet sudů minimálně týden před nástupem.


Typ narážecí hlavice Pivovary
Klikni pro zvětšení Hlavice Korb Plzeň, Klášterec, Hradiště, Olomouc, Samson, Protivín, Třeboň, Strakonice, Pelhřimov, Hradec, Hlinsko, Havlíčkův Brod, Broumov, Dobruška, Polička, Nová Paka, Malý Rohozec, Budvar, Radegast, Most, Louny, Východní Čechy, Benešov, Kutná Hora, Rakovník, Nymburk, Lobkowicz, Pardubice, Náchod, Lanškroun
Klikni pro zvětšení Hlavice Flach Pražské pivovary, Popovice, Krušovice, Český Krumlov, Bernard, Děčín, Hanušovice, Litoměřice, Ústí nad Labem, Vratislavice, Svijany, Trutnov, Starobrno, Uherský Brod, Ostrava, Přerov, Opava
Klikni pro zvětšení ! POZOR NEMÁME !

Hlavice Combi

! POZOR NEMÁME !
Březnice, Chodová Planá, Jarošov, Znojmo, Černá Hora, Jihlava, Břeclav, Vyškov, Litovel, Vsetín, Zlatý Bažant

Uvedené typy narážecích hlavic a jejich používání jednotlivými pivovary jsou bez záruky. Tento seznam vznikl v únoru 2005 a není v našich silách ho udržovat aktuální. Doporučujeme se proto raději přesvědčit při koupi sudu, jaký narážeč bude potřeba.

[CNW:Counter]